Abartma Tozu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abartma Tozu

Abartma Tozu

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zeki Müren

+4
DeLpi
GurddanYavınzGırbaa
whowas
Mistır.spak
8 posters
YazarMesaj
Mistır.spak
Admin
Admin
Mistır.spak

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:42 pm

iLk defa indirdim gecen hafta şarkılarını,kardeşim duydu bunLarımı dinLioysun bee Zeki Müren 184651 dedi,ama bence süper Zeki Müren 234933

https://www.youtube.com/watch?v=C-Q07dbKwow ''Son Defa'' videosu

görüntüye takıLmayın eserLer güzeL Zeki Müren 889618
Mistır.spak
Admin
Admin
Mistır.spak

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:45 pm

Aynı bedende can gibiyiz
Cana can veren kan gibiyiz
Yanıpta bitmez köz gibiyiz
Biz ayrılamayız

Eller ayırsa bile
Yollar ayırsa bile
Yıllar ayırsa bile
Biz ayrılamayız

Biz iki çılgın sevgiliyiz
Delicisine sevdalıyız
Öyle büyük ki bu sevgimiz
Biz ayrılamayız

Eller ayırsa bile
Yollar ayırsa bile
Yıllar ayırsa bile
Biz ayrılamayız

https://www.youtube.com/watch?v=6C1x_FEClz4
buda videosu bu şarkının
Mistır.spak
Admin
Admin
Mistır.spak

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:47 pm

hani o bırakıp giderken seni
bu öksüz tavrını takmayacaktın?
alnına koyarken veda busemi
yüzüme bu türlü bakmayacaktın?

hani ey gözlerim bu son vedada,
yolunu kaybeden yolcunun dağda
birini çağırmak için imdada
yaktığı ateşi yakmayacaktın?

gelse de en acı sözler dilime
uçacak sanırdım birkaç kelime...
bir alev halinde düştün elime
hani ey gözyaşım akmayacaktın?

https://www.youtube.com/watch?v=VVFvoQp5FjE
videosu
Mistır.spak
Admin
Admin
Mistır.spak

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:49 pm

Oyuncu | 6 Aralık 1931 - Bursa
6 Aralık 1931 yılında Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da yaptıktan sonra Boğaziçi Lisesi'nden 1949 yılında mezun oldu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ni 1954'te bitirdi.

Genç yaşta müzikle ilgilenen Müren, Şerif içli ve Refik Fersan gibi ustalardan dersler aldı.

1946 yılında bir gazete ilanıyla gittiği Beyazıt'taki bir plak şirketinden üste 10 lira ödeyere plak doldurdu.

1950'de açılan bir yarışmayı kazanarak İstanbul Radyosu'na girdi ve ilk radyo konserini 1 Ocak 1951 yılında verdi. "Bir Muhabbet Kuşu" (1950) ilk plağıdır.

1954 yılında Belgin Doruk ile "Beklenen Şarkı" filminde oynayan Zeki Müren sinemada da başarılı olmuş ve 18 filmde başrol oynamıştı.

1955 yılında "Manolya" isimli plağı ile Türkiye'de ilk defa "Altın Plak" ödülü kazanan sanatçı, birçok kurum ve kuruluş tarafından yılın sanatçısı seçildi.

Çok yönlü çalışmalar yapan Müren'in ilk şiir kirabı olan "Bıldırcın Yağmuru" 1965'te yayınlandı.

200'e yakın yakın beste ve 50 plak yaptı.

Sanatçının, çoğu çevirdiği filmlerine isim olmuş besteleri de vardı. "Hatıralar", "Kahır Mektubu", "Beklenen Şarkı", "Gurbet Yolu Hasret Dolu" , "Manolya" gibi besteleri yıllarca dillerden düşmeyecek olan Müren'in diğer bazı şarkıları ve filmleri de şunlardır: "Zehretme Hayatı", "Beklenen Şarkı", "Gül ve Bülbül", "Bir Demet Yasemen", "Bir Tatlı Tebessüm", "Tekrar Bana Dönsen", "Bu Aşkın Istırabı", "Yaz Yağmuru", "Hayat Bazen Tatlıdır", "Yoksun Bu Gece", "Altın Kafes", "Deva Bulmayacak mı?", "Kalbimin Sahibi", "Aşktan da Üstün", "Kırk Plak", "Hep O Şarkı", "Gurbet", "Hindistancevizi", "Düğün Gecesi", "Rüya Gibi", "İstanbul Kaldırımları", "Katibim", "Bahçevan", "Son Beste" …

Zeki Müren Zekimurenmh0

En son tarafından C.tesi Ağus. 18, 2007 6:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
whowas
Hayalet Moderatör
Hayalet Moderatör
whowas

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:49 pm

ya zeki murenın sarkılari guselde kendini hic sewmem Zeki Müren 16659
GurddanYavınzGırbaa
Admin
Admin
GurddanYavınzGırbaa

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 6:51 pm

Zamanın bile müziğine zarar veremeyeceği, dünya ne kadar değişse de her zaman baki kalacak bir güzelliğe sahip olan müziğiyle Zeki Müren, her zaman bir numaradır.
B@DyGuaR
Misafir

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePtsi Ağus. 20, 2007 2:33 pm

zekiii mürennnnn diince durcaksınız abii.varmı bu adamın şarkıları kadar kral şarkı?? bi fun clup kuralım burda böyle bir ustat hatırlanmalı daima Zeki Müren 889618
DeLpi
Yeni Üye
Yeni Üye
DeLpi

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePtsi Ağus. 20, 2007 5:22 pm

ewet cem zaten hastası Zeki Müren 603610 bnde cok sewerım sarkılarını zaten az yollamadım cem e de Zeki Müren 408225
Hede Hödö
Admin
Admin
Hede Hödö

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePtsi Ağus. 20, 2007 11:18 pm

Sorma
gün ağarınca boynum bükülür
dalarım uzaklara gönlüm sıkılır
sorma ne haldeyim
sorma kederdeyim
sorma yangınlardayım zaman zaman
sorma utanırım
sorma söyleyemem
sorma nöbetlerdeyim başım duman
ah bu yangın beni öldürüyor yavaş yavaş
kor kor ateşler yanıyor içimde
aşkı beni kül ediyor...

Severiz,beğeniriz..Özellikle bu yazdığım parçasını ayrı bir severim Zeki Müren 723239
https://abartmatozu.yetkin-forum.com
B@DyGuaR
Misafir

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2007 7:31 pm

DeLpi demiş ki:
ewet cem zaten hastası Zeki Müren 603610 bnde cok sewerım sarkılarını zaten az yollamadım cem e de Zeki Müren 408225

ehehehe Zeki Müren 127960 Zeki Müren 127960 o bilgisayarımın çöktüğü günler sen olmasan nabardım ben bea knky Zeki Müren 44316
DeLpi
Yeni Üye
Yeni Üye
DeLpi

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePerş. Ağus. 23, 2007 4:28 pm

Zeki Müren 513982 ewet hepsını ındırıp yolladım sana..sende bnmkı coktugunde az yollamadın ama Zeki Müren 71033
ZüheyLaLA
Acemi
Acemi
ZüheyLaLA

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeSalı Ağus. 28, 2007 11:17 pm

waaoow mistir.spak sen ve zeki müren halla halla şaştım yani Zeki Müren 107736
Mistır.spak
Admin
Admin
Mistır.spak

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePtsi Eyl. 03, 2007 9:42 pm

nieki Zeki Müren 234933
mRc
Admin
Admin
mRc

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimePtsi Eyl. 03, 2007 11:43 pm

yaw mistır spak rock dan sıkıldıı zamanlarda bole şeyler dinner
$okeLLa
Admin
Admin
$okeLLa

Zeki Müren Empty
MesajKonu: Geri: Zeki Müren   Zeki Müren Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 11:51 am

mistı.spak ta daha ne şaşacak şe var blsenz zeki muren özledm keretayı haa Zeki Müren 229785

Zeki Müren
1 sayfadaki 1 sayfası